Forum Kapsam  
Kayıt ol Yardım Üye Listesi Ajanda Forumları Okundu Kabul Et
Geri git   Forum Kapsam > ..::Yüce İslam Dini::.. > İslami Genel Konular > Her Türlü İslami Yazılar
Sayfaya güncelle Rızkı Artıran ve Fakirliğe Düşmekten Koruyan Dua

Cevapla
 
Seçenekler Stil
Alt 24.05.09   #1
puslu
puslu isimli üye Tecrübe puanını kapatmıştır.
puslu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye No: 1
Üyelik Tarihi: 01.12.07
Nerden: Eskişehir
Konular: 7358
Mesajlar: 9.891
Teşekkür Sayısı: 2.647
Teşekkür 2.573 Kez 1.914 Konusuna
Rep Gücü: 269
Rep Puanı: 1640
:6 Rızkı Artıran ve Fakirliğe Düşmekten Koruyan Dua


Rızkı Artıran ve Fakirliğe Düşmekten Koruyan Dua

اَللَّهُمَّ ارْزُقْنَا رِزْقاً حَلاَلاً طَيِِّباً بِلاَ كَدٍِّ وَاسْتَجِبْ دُعَاءَنَا بِلاَ رَدٍّ وَنَعُوذُ بِكَ عَنِالْفَضِيحَتَيْنِ اَلْفَقْرُ وَالدِّينَ سُبْحَانَ الْمُفَرَّجِ عَنْ كُلِّ مَحْزُونٍ وَمَغْمُومٍ سُبْحَانَ مَنْ جَعَلَ خَزَاءِنَهُ بِقُدْرَتِهِ بَيْنَ الْكَافِ وَالنُّونُ ... اِنَّمَا اَمْرُهُ اِذَا اَرَادَ شَيْءًا اَنْ يَقُولَ لَهُ كُنْ فَيَكُونُ... فَسُبْحَانَ الَّذِى بِيَدِهِ مَلَكُوتُ كُلِّ شَيئِ وَاِلَيْهِ تُرْجَعُونَ... هُوَاْلاَوَِّلُ مِنَاْلاَوَّلِ وَاْلاَخِرُ بَعْدَالاَخِرِ وَالظَّاهِرُ وَالْبَاطِنُ وَهُوَ بِكُلِّ شَيْءٍ عَلِيمٌ... لَيْسَ كَمِثْلِهِ شَيئٌ فِى اْلاَرْضِ وَلاَ فِىلسَّمَاءِ وَهُوَالسَّمِيعُ الْعَلِيمُ... لاَ تُدْرِكُهُ اْلاَبْصَارُوَهُوَ يُدْرِكُ اْلاَبْصَرَ وَهُوَاللَّطِيفُ الْخَبِيرُ... وَلْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ


Okunuşu: Allâhümme'r-zuknâ rizgan halâ bilâ keddin ve'stecib duâ'ena nilâ radd. Ve neûzu bike ani'lfadîhateyni el-fakri ve'd-dîn, sübhâne'l-müferrici an külli mahzûnin ve mağmûmin, sübhâe men ceâle hazâinehû bi-kudretihî beyne'l-kâfi ve'n-nûn. İnnemâ emruhû izâ erâde şey'en en-yegûle lehü kün feyekûn. Fesübhânellezî biyedihî melekûtu külli şey'in ve ileyhi turceûn. Hüve'l-evvelü mine'l-evveli ve'l-âhirü ba'del âhiri ve'z-Zâhiru ve'l-Bâtinu ve hüve bikülli şey'in alîm. Leyse kemislihî şey'ün fi'l-ardi velâ fissemâ'i ve hüve'l-Latîfu'l-Khabîr. Ve'l-hamdü lillâhi Rabbi'l-âlemîn.

Anlamı: Ey Allah'ım. Bize zahmetsiz kazanılan iyi helâl ruzuk ver. Duamızı reddetme, kabul buyur. Şu iki kötü şeyden sana sığınırız. Fakirlikten ve borçtan... Her üzüntülüden ve tasalıdan sıkıntıları gideren Allah'ı tesbî ederim. Kudretiyle hazinelerini "Kef" ile "Nûn" (*) arasına koyan Allah'ı tesbîhe derim. O ki, birşeye OL demek isteyince o iş, derhal oluverir. O Zât'ı tesbih ederim ki, herşeyin hükümranlığı O'nun elindedir ve O'na döndürüleceksiniz. O, herşeyden öncedir. Her sondan sonradır. Görünendir, gizliliklerin içindedir. O, herşeyi bilir. Ne yerde ne de gökte O'nun gibi hiçbir şey yoktur. O, işitici ve bilicidir. Gözler, O'nu görmez. O, gözleri görür. O, Latîf ve her şeyden haberdârdır. Hamd, "Alemlerin Rabbi"ne mahsustur.

(*) Kef ve Nîn: Kün, yâni ol emri kastediliyor.
puslu çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
Cevapla
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Yeni Mesaj yazma yetkiniz aktif değil dir.
Mesajlara Cevap verme yetkiniz aktif değil dir.
Eklenti ekleme yetkiniz aktif değil dir.
Kendi Mesajınızı değiştirme yetkiniz aktif değil dir.

Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı

Powered by vBulletin® Version 3.6.8
Copyright ©2000 - 2014, Jelsoft Enterprises Ltd.